معرفی تعدادی نرم‌افزار مدیریت پروژه چابک (بروزرسانی ۲۰۱۹)

چرا برای موفقیت در مدیریت پروژه به کار گروهی نیاز داریم؟
۱۳۹۷-۰۸-۲۵
معرفی تعدادی نرم‌افزار مدیریت پروژه چابک

Agile Project Management معرفی تعدادی نرم‌افزار مدیریت پروژه چابک

معرفی تعدادی نرم‌افزار مدیریت پروژه چابک


با بیشتر شدن طرفداران مدیریت پروژه اجایل یا همان چابک، نرم‌افزار مدیریت پروژه اجایل نیز طرفداران بیشتری پیدا کرده است. هر نرم‌افزاری که قرار است در این زمینه مقبول واقع شود باید سه ویژگی زیر را داشته باشد:

نرم‌افزار مدیریت پروژه چابک

نرم‌افزار مدیریت پروژه چابکاندازه‌گیری و گزارش‌دهی‌های چابک: دنبال کردن زمان و به تصویر گذاشتن زمان هر پروژه، گزارش‌هایی که فهمیدن آن‌ها خیلی آسان باشد، اطمینان از کیفیت و میزان تکمیل قسمت‌های مختلف بصورت درصدی
ارتباط: امکان برقراری ارتباط و بیان کردن بروزرسانی‌ها با اعضای داخلی و خارجی تیم، اشتراک‌گذاری لیست وظایف، ارائه بازخورد و محول کردن وظایف به افراد دیگر
ارزیابی پروژه: شناسایی و برطرف‌کردن موانع پروژه، سنجش عملکرد و تخمین زدن هزینه
نرم‌افزار مدیریت پروژه چابک

با در نظر گرفتن موارد مورد نیاز گفته شده می‌خواهیم برخی از نرم‌افزارهای مدیریت پروژه اجایل را معرفی کنیم. این لیست بر اساس حروف الفبای انگلیسی است.


۱. Ative Collab

 


این نرم‌افزار ارزان است و برای کسب و کارهای کوچک مناسب است. بدلیل کاربری آسانی که نرم‌افزار مدیریت پروژه اجایل اکتیو کلب دارد نیازی نیست که مدیران پروژه زمان زیادی را صرف یاددهی شیوه‌ی کارکردن با آن به اعضای تیم کنند. بدلیل قابلیت‌هایی مانند مدیریت اسناد، ارتباطات ایمیل‌محور، کنترل وظایف و اولویت‌بندی آن‌ها و قابلیت‌های بودجه‌بندی این نرم‌افزار برای مدیران پروژه که می‌خواهند چندین کار را با هم انجام دهند مناسب است.

طرفداران: پشتیبانی عالی از کاربران، اپلیکیشن iOS، مدیریت زمان، امکان محدود کردن دسترسی کاربران
مخالفان: استفاده از تایم لاین و ستون برای وظایف بجای چارت گانت Gantt
۲. Agilo for Scrum
اگر پروژه ای به عهده دارید که نیاز به ارتباط زیاد با اعضا دارد پس خرید نرم‌افزار مدیریت پروژه اجایل Agilo for Scrum مناسب خواهد بود. این نرم‌افزار بصورت خودکار پیشرفت پروژه را به افراد بالادستی اطلاع می‌دهد. هر تغییری که توسط یک کاربر اعمال می‌شود از طریق پنل Incoming Activity برای سایر اعضا نمایش داده می‌شود. همچنین امکان تهیه گزارش سریع بصورت چارت‌های داده‌محور نیز در این نرم‌افزار وجود دارد.

طرفداران: یک سیستم ارتباطی عالی، تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته، قیمت مناسب
مخالفان: بدون نرم‌افزار موبایل، محدودیت پذیرش پروژه (تنها یک پروژه در آن واحد)، برخی می‌گویند که یادگیری کار کردن با آن کمی سخت است.۳. Atlassian Jira + Agile


برند اطلسین کاملا شناخته شده است و نرم‌افزار آن نیز برای مدیریت پروژه اجایل می‌تواند همه‌ی دفاتر استفاده شود. تیم‌های کاری می‌توانند از خود محصول به عنوان هاست و یا قابلیت برپایه ابری استفاده کنند. نرم‌افزار مدیریت پروژه چابک اطلسین جیرا + اجایل مواردی مانند اسکرام و کانبان را نیز ارائه می‌کند. همچنین محصولات دیگر اطلسین را نیز می‌توان به کاربرد دارد. مدیران پروژه می‌توانند جریان‌های کاری شخصی‌سازی شده درست کنند، از طریق HipChat با اعضا ارتباط داشته باشند؛ همچنین نرم‌افزار سیستمی با عنوان «ریلیس هاب» دارد که قبل از ارسال نهایی محصول را بررسی می‌کند که دقیقا کامل شده باشد.

طرفداران: اپلیکیشن موبایل، پشتیبانی قدرتمند و تعداد زیادی افزونه قابل استفاده برای انواع پروژه‌ها.

مخالفان: بدلیل وجود نرم‌افزارهای زیاد جانبی یادگرفتن کار کردن با آن‌ها ممکن است برای کاربران جدید کمی سخت باشد.۴. پایوتال ترکر Pivotal Tracker


این نرم‌افزار مدیریت پروژه اجایل مخصوصا توسعه دهندگان وب و موبایل طراحی شده است. نرم‌افزار پایوتال ترکر از چندین پروژه بصورت همزمان، چت کردن با سایر اعضا و وظایف پروژه محور پشتیبانی می‌کند. کارکردن با این نرم‌افزار نسبتا آسان است، همچنین دارای یک اپلیکیشن iOS نیز هست و ابزاری برای ارائه بازخورد نیز دارد.

طرفداران: استفاده ترکیبی از چندین نرم‌افزار، رایگان‌ بودن برای پروژه‌های عمومی و افراد حقیقی از جمله امکانات این نرم‌افزار است.

مخالفان: شخصی‌سازی سیستم کمی سخت است و پشتیبانی از کاربرانی که از نسخه رایگان استفاده می‌کنند با تاخیر انجام می‌شود.۵. اسپرینت گروند SprinGround


اسپرینت گروند یکی از نرم‌افزارهایی است که از شیوه‌ی کانبان استفاده می‌کند. این نرم فزار با در نظرگرفتن توسعه دهنده‌ها ساخته شده است و کاربران می‌توانند به راحتی پروژه‌ها را تجزیه کرده و ورژن‌های مختلف آن‌ها را منتشر کنند. قابلیت بررسی باگ در اسپرینت گروند وجود دارد و همچنین دارای چهارچوبی است که کمک می‌کند درخواست اضافه کردن قابلیت‌های اضافی، توصیه‌ها و سوالات را مورد بررسی قرار دهید.

طرفداران: بسیار عالی برای توسعه نرم‌افزار، دارای بسیاری از قابلیت‌های سنتی اسکرام.

مخالفان: هر پلنی که انتخاب کنید باز هم حافظه فایل محدود است. (نسخه رایگان ۵۰ مگابایت و نسخه پولی ۱ گیگابایت)

۶. تارگت پروسس Targetprocess


تارگت پروسس بعنوان یک نرم‌افزار مدیریت پروژه اجایل به خوبی روی جنبه‌ی دیداری خود کار کرده است. شاید فکر کنید که این نرم‌افزار با این حجم از زیبایی خود چندان برای مدیریت پروژه چابک مناسب نباشد ولی اشتباه فکر می‌کنید، وب سایت‌های بزرگی مانند Marriott, Ancestry.com, Cisco ، ThyssenKrupp از تارگت پروسس استفاده می‌کنند. در این نرم‌افزار از چارت‌ها و اسپردشیت برای نمایش دادن داده‌ها استفاده می‌شود و مدیران پروژه می‌توانند به راحتی از آن‌ها استفاده کنند. برخی راهکارهای از پیش آماده نیز برای اعضای مختلف تیم وجود دارد؛ برای مثال اسکرام مستر می‌توان توسعه جریان کاری را شخصی سازی کند و صاحب محصول می‌تواند به راحتی روی قابلیت‌هایی که از نظرش مهم هستند تاکید کند.

طرفداران: طراحی زیبا و بی‌همتا که برای شرکت‌های تجاری عالی است.

مخالفان: اگر از پلن رایگان استفاده کنید برای هر ساعت آموزش محصول ۱۵۰ دلار باید پرداخت کنید ولی اگر از پلن‌های پولی استفاده کنید نیازی به پرداخت هزینه آموزش کارکردن با نرم‌افزار ندارید.۷. ورژن وان VersionOne


فرقی نمی‌کند که از چه شیوه چابکی (اسکرام، DSDM و…) برای مدیریت پروژه‌ی خود استفاده کنید رابط کاربری ورژن وان برای همه‌ی آن‌ها مناسب است. این نرم‌افزار مدیریت پروژه چابک هشتمین نرم‌افزار پرکاربرد در سطح جهان است. کاربران می‌توانند از بوردهای drag-and-drop استفاده کنند، کامنت بگذارند و از قسمت داشبورد از وضعیت سایر کاربران و اعضای تیم باخبر شوید.

موافقان: کاربری آسان، سیستم‌های ترکیبی عالی، بسیار مناسب برای تیم‌هایی که اعضای آن دور از هم هستند.

مخالفان: ورژن رایگان خیلی محدود بوده و قابلیت‌های آن بسیار زیاد و گیج کننده است.

خرید نرم‌افزار مدیریت پروژه اجایل


اگر قصد خرید نرم‌افزار مدیریت پروژه اجایل دارید انتخاب نرم‌افزار کاملا با شماست. ولی از آنجاییکه قرار است کارهای شرکت خود را با استفاده از آن انجام دهید و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری نیز انجام خواهید داد بهتر است نرم‌افزاری خریداری کنید که کاملا مناسب شما باشد. استفاده از نرم‌افزارهای آنلاین و ایرانی که از زبان فارسی نیز پشتیبانی کرده و در ایران نیز نمایندگی دارند می‌تواند خیلی بهتر از خرید نرم‌افزار مدیریت پروژه چابک خارجی باشد.

 

 

مقالات خواندنی:

چرا برای موفقیت در مدیریت پروژه به کار گروهی نیاز داریم؟

مدیریت پروژه در سال ۲۰۱۹ دچار چه تغییراتی خواهد شد؟

بهترین استارتاپ‌ های ۲۰۱۸ در آمریکا، انگلستان و کانادا به انتخاب لینکدین

۱۰ فاکتور مهم در خرید نرم افزار مدیریت پروژه (بروزرسانی ۲۰۱۸)

۹ اشتباه بزرگ در مدیریت پروژه که نباید دچارشان شوید

نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه چگونه می تواند مدیریت وظایف کارکنان را آسان تر کند؟

راه‌اندازی کسب‌وکار جدید در سال ۲۰۱۸