مدیریت پروژه در استارتاپ ها و ابزارهای برتر (بروزرسانی ۲۰۱۸)

9 اشتباه بزرگ در مدیریت پروژه که نباید دچارشان شوید
۹ اشتباه بزرگ در مدیریت پروژه که نباید دچارشان شوید
۱۳۹۷-۰۷-۳۰
خرید نرم افزار مدیریت پروژه
۱۰ فاکتور مهم در خرید نرم افزار مدیریت پروژه (بروزرسانی ۲۰۱۸)
۱۳۹۷-۰۸-۰۵
مدیریت پروژه در استارت آپ

مدیریت پروژه در استارت آپ

ابزار برتر برای مدیریت پروژه در استارتاپ ها

اگر در یک استارتاپ هستید مدام باید بررسی کنید که چه کارهایی باید انجام شوند و آیا انجام می‌شوند؟ و اگر انجام می‌شوند آیا به خوبی انجام می‌شوند یا خیر. فرقی هم نمی‌کند که شرکت چقدر خوب و محکم پایه گذاری شده باشد، این کار همیشه یک چالش بزرگ به حساب می‌آید. چیزی که در استارتاپ ها مشترک است این است که منابع محدود است و ممکن است ناگهان تعداد زیادی مسئولیت و کار روی دوش یک نفر خالی شود. امروزه افرادی که در استارتاپ ها مشغول هستند ابزار مدیریت پروژه مختلفی را در اختیار دارند که به آن‌ها کمک می‌کند.

در این مطلب می‌خواهیم برخی از ابزار مدیریت پروژه برای استارتاپ ها را معرفی کنیم. این ابزار توسط بسیاری از استارتاپ ها استفاده شده‌اند. با استفاده از این ابزار می‌توانید  به نوعی استارتاپ خود را از شکست نجات دهید.

Jira

یکی از ابزار مدیریت پروژه چابک Jira Software است که هر شیوه‌ی چابکی را مانند اسکرام، کانبان و یا شیوه‌ی دلخواه شما را پشتیبانی می‌کند. با استفاده از تنها یک ابزار می‌توانید همه‌ی پروژه‌های توسعه نرم افزار خود را مدیریت، دنبال و برنامه ریزی کنید، از بردهای چابک گرفته تا گزارشات. کافیست یک فریمورک را انتخاب کنید و ببنید که چگونه با استفاده از ابزار مدیریت پروژه Jira Software تیم شما می‌تواند نرم افزارهایی با کیفیت بیشتر را در زمان کمتری تولید کند.

ترللو Trello

اگر به دنبال شیوه‌ای بصری برای همکاری بیشتر بین اعضای تیم در حین کار روی هر نوع پروژه‌ای می‌گردید ترلوو کاملاً مناسب است. این ابزار مدیریت پروژه برای استارتاپ ها امکان ایجاد بردهای کانبان را می‌دهد تا اعضا بتوانند با Drag & Drop تسک ها و جریان کاری خیلی راحت مدیریت کرده و به انتها برسانند. این ابزار برای آژانس‌هایی که کار طراحی وب سایت یا توسعه نرم افزار انجام می‌دهند خیلی مناسب است.

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی ترللو این است که می‌توانید هر چیزی را با drag & Drop در بخش‌های مختلف استفاده کنید. این قابلیت تنها شامل تسک های درون برد نیست و می‌توانید متون و عکس‌های مختلف را از منابع دیگر مانند Google Docs یا اسلک به برد خود اضافه کنید. یکی از استارتاپ های موفق درباره‌ی این ابزار مدیریت پروژه اینگونه می‌نویسد: «ساده بودن ترللو چیزی بود که ما را به ان جذب کرد. ترللو ابزاری است که امکان مدیریت چندین پروژه در آن واحد را می‌دهد و همه‌ی اعضای تیم را هم در یک صفحه نگه می‌دارد.»

آسانا Asana

آسانا برای دنبال کردن کارها خیلی مناسب است و برای سازمان‌هایی که هم اکنون جریان کاری خود را دارند ولی نیاز به نرم افزاری دارند که آن‌ها را دنبال کنند مفید خواهد بود. آسانا برای تیم‌های بزرگ و کوچک مناسب است و ابزاری قدرتمند برای مدیریت کارها برای استارتاپ ها به شمار می‌رود.

آسانا این امکان را می‌دهد تا خیلی سریع از حالت نمایش لیست، بردها را بصورت تقویمی مشاهده کنید. این ابزار کمک می‌کند تا وظایف خود را براساس اهمیت، تاریخ و… مرتب کنید. همچنین این ابزار قابلیت این را دارد که وظایف جدید را با ارسال ایمیل ایجاد کنید که برای افرادی که مدام در سفر هستند کاربردی خواهد بود. اگر ایمیلی دریافت کردید که باید به کاری درباره‌ی آن انجام شود کافیست ایمیل را برای آسانا فوروارد کنید تا یک وظیفه بصورت خودکار ایجاد شود.

می‌توانید ایمیل‌ها و فایل‌های مختلف را وارد آسانا کنید که از طریق بیش از ۱۰۰ روش مجتمع سازی ممکن شده است و می‌توانید همه‌ی آن‌ها را بصورت یکجا مشاهده کنید.

تیم ورک Teamwork

تیم ورک سه محصول متفاوت را ارائه می‌کند که شامل یک ابزار مدیریت پروژه برای استارتاپ ها، یک ابزار مدیریت مشتری و یک ابزار چت گروهی می‌شود. یکی از قابلیت‌هایی که این تیم ورک را مجزا می‌کند این است که همه‌ی اطلاعات و فایل‌ها در یک سیستم مرکزی مدیریت فایل ذخیره می‌شود و همه‌ی اعضا می‌توانند به فایل‌ها و پیوست‌های آن‌ها و حتی نظراتی که برای آن‌ها گذاشته شده است دسترسی داشته باشند. یکی دیگر از قابلیت‌هایی که کاربران این ابزار مدیریت پروژه می‌توانند استفاده کنند، قابلیت ایمیل است که امکان برقراری ارتباط همزمان از طریق ایمیل را فراهم می‌کند. همچنین می‌توان با ایمیل وظایف جدیدی را در تعریف کرد. پلن این نرم افزار از ۲۴ دلار در ماه شروع می‌شود.  

اسمارت شیت Smartsheet

با استفاده از این ابزار می‌توان فواید بزرگ چابکی کارها و همکاری را مشاهده کرد. این ابزار یک پلتفرم قدرتمند برای سازمان‌ها فراهم می‌کند تا برنامه ریزی، ثبت، مدیریت و گزارش کارها را به راحتی انجام دهند.

این ابزار با موارد دیگر مانند Google Docs، MS Outlook، Azure و… نیز ترکیب شده است و می‌توانید به همه‌ی آن‌ها دسترسی داشته باشید.

یک ابزار مدیریت پروژه فارسی و آنلاین

همه‌ی ابزاری که در بالا معرفی شد ابزارهای مدیریت پروژه خارجی بودند. پلن های رایگان آن‌ها نیز برای استارتاپ های ایرانی چندان مناسب نیست و مجبور می‌شود پلن های پولی آن‌ها را خریداری کنید. برای اینکه در هزینه‌ها صرفه جویی کنید بهتر است یک ابزار مدیریت پروژه ایرانی را خریداری کنید.

مدیریت پروژه در استارت آپ

مدیریت پروژه در استارت آپ

ما در تسک ساز این امکان را برای استارتاپ های ایرانی فراهم کرده‌ایم. استارتاپ ها می‌توانند با استفاده از ابزار مدیریت پروژه تسک ساز همه‌ی امکانات نرم افزارهای مشابه خارجی را برای کسب و کار خود استفاده کنند. تیم فنی ما نیز همیشه آماده پشتیبانی از مشتریان است.

 

مقالات خواندنی: