نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه چگونه می تواند مدیریت وظایف کارکنان را آسان تر کند؟

نرم افزار های مدیریت پروژه آنلاین را برای کاهش هزینه های سازمانی استفاده کنید
نرم افزار های مدیریت پروژه آنلاین را برای کاهش هزینه های سازمانی استفاده کنید
۱۳۹۷-۰۶-۱۷
9 اشتباه بزرگ در مدیریت پروژه که نباید دچارشان شوید
۹ اشتباه بزرگ در مدیریت پروژه که نباید دچارشان شوید
۱۳۹۷-۰۷-۳۰
نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه

نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه

نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه چگونه می تواند مدیریت وظایف کارکنان را آسان تر کند؟

نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه

نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه

زمانی که شرکت ها پروژه ای را به عهده می گیرند باید در ابتدا تمام کارهای مورد نیازی که برای تکمیل آن مورد نیاز است را بررسی کنند و سپس وظایف مختلف را بین بخش ها و اعضا تقسیم کنند. مدیریت وظایف کارکنان به شیوه های گذشته که با نرم افزار های کمکی مانند اکسل و سایر موارد انجام می شد کمی وقت گیر هستند. برای حل این مشکل می توان از نرم افزار مدیریت آنلاین  پروژه استفاده کرد. اما این نرم افزار ها چه ویژگی هایی دارند که مدیریت وظایف کارکنان را آسان می کنند؟

نمایش پیشرفت در همه ی پروژه ها

نرم افزار مدیریت آنلاین  پروژه زمانی که چندین پروژه را بصورت همزمان در دست دارید خیلی مفید است. می توانید شرایط هر پروژه در سازمان را به صورت یکجا مشاهده کنید. ارزش این ویژگی زمانی مشخص می شود که پروژه پس از تکمیل در بخشی به بخش دیگر می رود. به عبارتی شما در هر لحظه می دانید که پروژه چه وضعیتی دارد.

تشخیص پروژه هایی که در خطر هستند

کدام پروژه در خطر نابود شدن و عقب ماندن قرار دارد؟ با استفاده از نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه شما اخطار هایی را درباره ی پروژه هایی که عقب افتاده اند یا در خطر عقب افتادن هستند دریافت می کنید. اینگونه قبل از اینکه مشکلی پیش بیاید آن را پیش بینی کرده اید و می توانید افراد مناسب را برای حل مشکل یا پیشگیری آن مشخص کنید، به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها از این نرم افزار ها برای مدیریت وظایف کارکنان استفاده می کنند.

 

منابع را به جایی ببرید که مهم هستند

با شفافیت بیشتری که نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه دارد نه تنها می توانید پیشرفت پروژه ها را دنبال کنید، بلکه می توانید ببینید که تیم کاری شما چگونه از زمان خود استفاده کرده و روی چه قسمتی کار می کنند. مدیریت وظایف کارکنان زمانی که تعدادی از کارکنان روی چندین پروژه کار می کنند کمی مشکل است که با این ویژگی نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین این مشکل حل می شود. شما متوجه می شوید که کار بصورت مساوی تقسیم شده است یا خیر و همچنین می توانید منابع مناسب را در اختیار هر تیم قرار دهید.

مدیریت مهلت ها

اگر شما در انجام پروژه و به پایان رساندن آن تاخیر داشته باشید چقدر به شرکت ضرر خواهید زد؟ به خودتان چطور؟ یا به تیم کاری خودتان؟

این کار ضرر زیادی را تحمیل خواهد کرد. راهی هست که می توان این مشکل را حل کرد. نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه این امکان را می دهد که هر فرد تاخیر های احتمالی را گزارش دهد و همچنین هرکسی از مهلت پایان پروژه خود و دیگران خبر داشته باشد. اینگونه مدیر پروژه می توانید با مدیریت وظایف کارکنان و تقسیم بندی دوباره ی آن ها جلوی این تاخیر ها که ضرر زیادی به بار می آورد را بگیرد.

ارائه یک خلاصه کلی از پروژه ها به تصمیم گیران اصلی

گفتیم که پروسه ی انجام هر پروژه در دید مدیران قرار می گیرد. این ویژگی به شما کمک می کند تا مدام فرآیند انجام وظایف خود را به بالا دستی ها گزارش دهید و زمانی که به خوبی کار خود را انجام می دهید اعتماد آنان به شما بیشتر می شود. این ویژگی حس اعتماد بین اعضا را افزایش داده و کارآمدی آن ها را افزایش می دهد. همچنین افراد بالادستی می دانند که در مدیریت وظایف کارکنان باید دقیقا کدام کار را به چه کسی بسپارند.   

فرآیند ها و قالب هایی که به شما کمک می کنند منسجم بمانید

یکی از کارهای اصلی در مدیریت وظایف کارکنان این است که فرآیند های کاری تنظیم شوند و تیم شما با این کار عادات جدید پیدا می کنند، کار خود را دنبال می کنند و حتی گفتگو های آن ها هم تحت تاثیر قرار می گیرد. اعضای جدیدی که به تیم اضافه شده اند نیز می توانند به راحتی در جریان امور قرار بگیرند و کار خود را با بیشترین بازدهی شروع کنند. فایده ی نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه همین است که این پروسه های کاری را بصورت منظم ایجاد می کند و می توانید پایبندی اعضا به آن ها را مشاهده کنید.

دسترسی به ابزار گردش کاری بصورت یکجا

اگر ابزار مدیریت گردش کاری را به صورت یکجا داشته باشید دیگر نیازی نیست که زمان زیادی را صرف بررسی وظایف کارکنان و گردش های کاری آنان کنید. با نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه دیگر نیازی نیست که زمان زیادی را صرف بررسی گردش کاری کنید و می توانید خیلی راحت روی کار خود تمرکز کنید.

 

نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه

نرم افزار مدیریت آنلاین پروژه

مقالات خواندنی:

نرم افزار های مدیریت پروژه آنلاین را برای کاهش هزینه های سازمانی استفاده کنید

مدیریت پروژه و ضرورت آن برای سازمان ها

سیستم مدیریت پروژه ، مزایا و اهمیت آن

سیستم مدیریت پروژه چیست و چرا به آن نیازداریم

سیستم های اطلاعات مدیریت پروژه ،مفاهیم و کاربرد آن